Školská zařízení

Mezinárodní škola BASIS International School Prague sídlí v krásné vile z konce 19. století, která patřila řediteli Podolské cementárny. Budova se pro účely vyučování využívá už přes 70 let a nyní prošla citlivou rekonstrukcí, aby byla zachována její historická hodnota, ale zároveň vyhovovala nejmodernějším potřebám dnešního vzdělávání. Vila je obklopena vlastní zahradou a v plánu je výstavba dalšího pavilonu pro výukové účely. Na zahradě je venkovní sportoviště a areál doplňuje rozsáhlý zalesněný pozemek.

Škola je snadno dostupná z centra Prahy a má dobré spojení i s jižním okrajem hlavního města. Blízké okolí nabízí širokou škálu mimoškolních aktivit, zejména sportovních (Žluté lázně, koupaliště Podolí, tenisové kurty, fotbalové hřiště, cyklo-bruslařská stezka).

 

Kampus v Podolí je určeny pro studenty prvního stupně (Grade 0-5).  Pro studenty vyšších ročníků (Grade 6-13) připravujeme prostory v nově koupené vile v Bubenči, kterou rekonstruujeme a připravujeme na další rozvoj školy. První studenty zde přivítáme v roce 2026.